ENDÜSTRİYEL ELEKTRİK PROJELERİ

endustriyel-elektrik-projeleri

Endüstriyel Elektrik Projeleri Kapsamında Neler Yapıyoruz?

Endüstriyel Elektrik Sistemleri,  kapsamında tüm endüstriyel tesislerde ölçüm, koruma, elektriksel anahtarlama, otomasyon ve elektrik enerji kalitesi konularında sektöre özel çözümler oluşturmakta, 15 yılı aşkın şirket bilgi birikimi üzerine güçlü teknik kadromuzun kişisel tecrübelerini harmanlayarak ürün, sistem ve servis hizmetleri sunmaktayız.

Endüstriyel elektrik projelerimiz ile birçok sektöre hizmet vermekteyiz.

Endüstriyel otomasyon; temel olarak makinaların ve proseslerin otomatik kontrolü olarak tanımlanabilir. ENDÜSTRİYEL’in otomasyon konusundaki çözümleri PLC sistemler, HMI kullanıcı panelleri ve SCADA görüntüleme teknolojileri üzerine geliştirilmektedir..

Otomasyon çözümleri ile düşük işletme masrafları ve az yatırım ile seri, hızlı ve otomatik olarak üretim yapmak, yapılan üretimi kontrol etmek, izlemek ve planlamak oldukça kolay şekilde mümkün olabilmektedir.

Endüstriyel Elektrik Projelerinde Kullanılan Sistemler

Günümüzde endüstri alanında kullanılan elektrik sistemleri genel olarak IEC / TSE EN 60439 – 1 B standardına uygun olarak üretilmektedir. Aynı zamanda ortaya konan ürünlerin 5000 ampere kadar dayanıklı olması ve bu konuda yapılan testlerde başarılı olarak belgelendirilmesi istenen kriterler arasında yer almaktadır. Şimdi endüstri alanında kullanılan bu sistemlere kısaca göz atalım.;

Trafo : Alternatif akım sistemlerinde gerilim seviyesinin frekans değiştirmeden manyetik indüksiyon kullanılarak dönüştürülmesi amacıyla kullanılan ve hareketli parçası olmayan bir tür elektrik makinesi olarak ifade edilebilir. Genel olarak enerji iletiminde e dağıtımında rol alırlar.
Kumanda ve Koruma Sistemleri : Jeneratör, transformatör, kablo ve hat gibi şebeke elemanlarını kısa devre ya da izolasyon hatası ile oluşması muhtemel ark ya da arıza akımlarının veya aşırı gerilimlerin neden olabileceği zararları sınırlandırma ya da en az düzeye getirme durumudur.
Endüstri Sayaçları : Bir elektrik devresinden çekilen güçlerin sabit ya da değişken değerlerini zaman eksininde toplamak suretiyle genel olarak kilowattsaat (KWH) cinsinden hesaplayıp bildiren ölçü elemanlarıdır.
Kompanzasyon Sistemi : Genel hatları ile aktif gücün en yüksek duruma çekilip, güç faktörünün düzeltilmesi sonucunda yüksek verim elde edilebilen sistemlerdir.
Topraklama : Elektrik gücü ile çalışan cihazların herhangi bir elektrik kaçağı ihtimaline karşı korunmasının sağlanmasıdır.
Paratoner Tesisatı : Diğer adıyla yıldırımsavar havada bulunan elektrik yükünün toprağa aktarılmasını sağlayan sistemlerdir.
Dağıtım Panosu : Fabrika, işyeri ve atölyelerde elektrik enerjisinin dağıtımının yapıldığı merkezdir.

endustriyel-elektrik-sistemleri

Endüstriyel Elektrik Plan ve Projeleri Kapsamında Kullanılan Malzemeler

Endüstriyel elektrik elektronik sahasında kullanılan malzemeler çeşitli tür ve yapılarda karşımıza çıkmaktadır. Aşağıda genel olarak kullanılan malzeme listesine erişebilirsiniz.

 • Elektrikli ısıtıcı kablo ve aksesuarları
 • Enstrümanlar ve enstrüman koruma kutuları
 • Enstrüman ve termokupl kabloları
 • Hazır izolasyonlu – ısıtmalı tubing ve hortumlar
 • Kablo koruma sistemleri
 • Kontrol vanaları
 • Paslanmaz çelik boru ve ek parçaları
 • Patlamaya dayanıklı elektrik malzemeleri
 • Proses kontrol cihazları
 • Şalt gurubu
 • Varil ısıtıcılar
Call Now Button
× Canlı Destek!